PhDr. Alexander Ješitný, CSc.Život a dielo PhDr. Alexandra Ješitného, CSc. » Úvod

Reklama
PhDr. Alexander Ješitný, CSc. je nesporne najväčším svetovým dejateľom všetkých čias. Len jeho neuveriteľná skromnosť a zvyk prenechať svoje zásluhy iným osobnostiam ho dlhé desaťročia skrývali pred zrakmi historikov i širokej verejnosti. Hoci je autorom 1834 vynálezov, nie je majiteľom ani jediného patentu. Až keď známy svetový vedec Mgr. Richard Pokorný zverejnil v roku 2001 fakty z jeho plodného života, ľudstvo s úžasom zistilo, že tretia vedecko-technická revolúcia, resp. priemyselná revolúcia 20. storočia je celá postavená na jeho objavoch. Keď si napríklad v roku 1907 objavil v podpazuší prisatého kliešťa, stalo sa to základom pre vznik novej šťavnatej nadávky. Za jeho najvýznamnejšie dielo je však popri teórii relativity a vynáleze sáčkovej polievky považovaná metóda pre výpočet jediného vedeckého horoskopu. Funguje na báze pozorovania písmenkovej polievky a v nej plávajúcej petržlenovej vňate mierne rotujúcej okolo stonky dlhej 3,56 mm.
Výskum životného diela tohoto velikána svetových dejín však ešte ani zďaleka nie je na konci. Vedecký svet neustále naráža na nové udivujúce fakty z rôznych histrických prameňov. Snáď najšokujúcejším objavom sa zdá byť dvojica slov zo Zvitkov od Mŕtveho mora, kde je príchod a pôsobenie PhDr. Alexandra Ješitného, CSc. veľmi jednoznačne predpovedané slovami "Óóó!" a "Fíha!".
Ako každý velikán, aj PhDr. Alexander Ješitný, CSc. má svojich odporcov. Najvplyvnejšou je takzvaná "Únia luhárov" združená okolo historika Krištofa Besného, ktorá tvrdí, že osoba PhDr. Alexandra Ješitného, CSc. je fiktívna a nikdy neexistovala. Ide, samozrejme, o čisté bludy, lebo keby PhDr. Alexander Ješitný, CSc. nebol existoval, nemohli by ste teraz čítať tieto riadky, nemali by sme tu teóriu relativity, sáčkovú polievku a dokonca ani nadávku "Bisťu!". Kľúčovým dôkazom o existencii nášho velikána je však svedectvo snežného muža z konca 20. storočia. Ten 12. februára 1998 vyhlásil: "Videl som ho na vlastné oči! Verte mi, že naozaj existuje!"