nastaviť h.aha ako štartovaciu stránku
Horoskop
Na dnes Život nie je prechádzka ružovým sadom. Je to len obyčajné papierové periodikum postupne sa prevažujúce k čistému bulváru.Na zajtra Urobte dobrý skutok - vezmite starej panej na ulici ťažké tašky s nákupom. Stačí trošku pobehnúť a už vás nechytí.
Vtip dňa
Zvieratká majú dôležitú schôdzu. Tesne pred koncom do dverí vtrhne rozčúlená stonožka:
- Ktorý blbec dal na dvere ceduľu "Pred vstupom si očistite topánky?!?"
Hovadinky
Aktuálne
Populárne
V mene zákona:
Zoznam - vyhľadávač a portál
Centrum - a ešte jeden ...
Humor a zábava
Práca - pracovné príležitosti
Slovník online
Pokec - diskusia o čomkoľvek
Reality - kúpa, predaj, prenájom
Hry - online relax
Inzeráty - ponuka, dopyt
Autobazár - jazdené káry
Mapy - zorientujte sa
Zákony - zbierka
Televízia - program
Horoskopy a iné bludy
Zoznamka pre každého
Recepty na (aj)chutné jedlá

Zábavné texty

Časť 3.g - Alexander Ješitný » Tanky


(Fakty o vynálezcovi aha-Horoskopu - týždenná aktualizácia)

V novembri 1904 bol Alexander Ješitný na oficiálnej návšteve kráľovskej rodiny v Malej Británii (po jeho návšteve známej už pod menom Veľká). 24. november sa teda pre neho začal výdatnými anglickými raňajkami, pokračoval rokovaním o svetovej bezpečnostnej situácii a po čaji o piatej, ktorý absolvoval v predstihu (čo je pre neho typické) už o štvrtej, sa zúčastnil veľkolepej vojenskej prehliadky. Britská armáda predvádzala viacero druhov vojenského výstroja, výzbroja a techniky. Alexandra zaujala najmä rezervná topánka na chrbte vojaka na spôsob rezervného kolesa automobilu. Sediac na tribúne ako čestný hosť, spýtal sa, či je to ľavá alebo pravá. To spôsobilo malý rozruch a veľké sklamanie kráľovskej rodiny. Vynález bol zamietnutý a vynálezca bol potrestaný tým, že jeho podobizeň bola razená na minciach najmenšej hodnoty. Na tejto prehliadke bolo po prvýkrát verejne predvedené lietadlo špeciálne upravené na pohyb po zemskom povrchu. Konštruktéri to dosiahli odstránením krídel a úpravou podvozku. Dodnes sa používa na zhusťovanie davu a poznáme ho pod pojmom autobus. Hlavným bodom programu však bolo predvedenie nového bojového vozidla - tanku, ktorého pásový podvozok mal byť skonštruovaný podľa Alexandrových návrhov. Sedemtonové monštrum bolo pôvodne poháňané bičíkom, ale Alexander skonštatoval, že lepší by bol spaľovací motor. Hlavným problémom však bolo to, že štyri oceľové kolesá tanku vyvíjali taký tlak na kamennú dlažbu, až sa stroj s obrovským rachotom prepadol pod zem. Britská tlač na druhý deň písala o veľkom prepadáku a z neúspechu bol obvinený Alexander Ješitný. To však bola donebavolajúca nespravodlivosť, ako napokon dokázalo aj vyšetrovanie. Zistilo sa, že tým konštruktérov neúplne rozložil do harmoniky zložené Alexandrove nákresy. Tým pádom konštruktéri videli len neúplné prvé a posledné koleso a postavili prototyp na štyroch kolesách omotaných štyrmi pásmi. Keď sa Alexander spýtal, čo za idiotov to zamestnávajú, odpovedali mu, že tých najvyberanejších z celého sveta. Na príkaz kráľovskej rodiny bola preto činnosť tohoto tímu na celé desaťročia pozastavená a ich ťažiskový projekt "Windows" bol na dlhú dobu prerušený. (Neskôr v ňom pokračovali ich potomkovia vzdelávaní a školení v domácej opatere.) Alexandrovi sa kráľ Edward VII. osobne ospravedlnil, povýšil ho do rytierskeho stavu a na dôkaz veľkej úcty a rešpektu mu výnimočne udelil titul "Sir". Ide o počin historicky unikátny, lebo tento titul je inak možné udeliť len britskému občanovi. Sir Alexander Ješitný sa vrátil domov 3. decembra 1904. Práve včas na to, aby stihol telegraficky upozorniť Charlesa Dillona Perrineho na mimoriadne vhodné pozorovacie podmienky pre objavenie najväčšieho obežníka Jupitera s nepravidelnou dráhou - Himalia.


Správy
Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Vyznamenal ďalších vojakovNech ťa sprevádza Sila, prihovára sa Ukrajincom Luke SkywalkerKORONAVÍRUS Informačný web o koronavíruse vlády SR presmerovali na web NCZIMaďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO class=cNews title="Rýchle a dôveryhodné správy zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu. Prihlásenie do Post.sk." target=_blank>Unikát, ktorý nemá obdobu. Na prokuratúre sa šíri analýza prípadu PčolinskýKORONAVÍRUS Prípadov v Rakúsku je už takmer 4500, pribúdajú opäť rýchlejšieFrancúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtovABBA sa dala po 40 rokoch opäť dokopy a ohlásila nový albumKORONAVÍRUS Matovič prijal nové opatrenia: Veľký PREHĽAD! Zatvorené obchody, povinné rúška a zrušené vlaky zadarmoONLINE: Moskva tvrdí, že na Ukrajine zostrelila riadenú strelu, ktorú Kyjevu dodali USA class=cNews title="Švédska popová legenda chystá aj digitálne koncertné turné." target=_blank>KORONAVÍRUS Desivé správy z Česka: Zomrel druhý nakazený pacient, mal len 45 rokovVysokoškolskí učitelia v Česku žiadajú vyššie mzdy, inak budú pokračovať v protestoch class=cNews title="Lídrom pretekov Okolo Beneluxu zostáva Bissegger." target=_blank>KORONAVÍRUS Na rezorte obrany evidujú dva prípady nákazy: Obaja sú v domácej karanténeKaliňáka a Brhela obžalovali. Sú podozriví z podplácania Imreczeho a hrozí im 5 až 12 rokovPán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD


Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho: (sivé políčka sú nepovinné)
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam link, oplatí sa vidieť: http://h.aha.sk
Dnes a zajtra oslavujeme
Soňa
Miroslav
Počasie
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Kurzy NBS od 21.09.2022
CZK: 24.637    GBP: 0.87335
HUF: 405.10    USD: 0.9906
Rádio
Inzercia
Tipy
Minihra
Populárne