nastaviť h.aha ako štartovaciu stránku
Horoskop
Na dnes Budete si chcieť nájsť dobrého priateľa, ale nebudete sa vedieť rozhodnúť. Niekto totiž tvrdí, že najlepší priateľ človeka je kniha, iný zasa, že pes. Kúpte si teda knihu Pes. Alebo radšej psa a dajte mu meno Kniha. Alebo si kúpte oboje a potom môžete naučiť Knihu, aby vám priniesla Psa v zuboch a vy jej potom môžete z neho čítať.Na zajtra Neplačte, že vás nikto nemá rád! Jednoducho choďte do krčmy a zakričte, že všetkým platíte!
Vtip dňa
- Móricko, je otecko doma?
- Nie
- A kedy sa vráti?
- Že vraj keď sa bude vzorne správať, tak o päť rokov.
Hovadinky
Aktuálne
Populárne
Prehľadávanie Internetu:
Zoznam - vyhľadávač a portál
Centrum - a ešte jeden ...
Humor a zábava
Práca - pracovné príležitosti
Slovník online
Pokec - diskusia o čomkoľvek
Reality - kúpa, predaj, prenájom
Hry - online relax
Inzeráty - ponuka, dopyt
Autobazár - jazdené káry
Mapy - zorientujte sa
Zákony - zbierka
Televízia - program
Horoskopy a iné bludy
Zoznamka pre každého
Recepty na (aj)chutné jedlá

Zábavné texty

Časť 3.b - Mladosť Alexandra Ješitného » Elektromobil


(Fakty o vynálezcovi aha-Horoskopu - týždenná aktualizácia)

Začiatkom roku 1902, keď Alexander upozorňoval ľudstvo na nevyspytateľnosť pyroklastických prúdov a kládol základy vulkanológie, Thomas Alva Edison zápasil s triviálnym problémom pri vývoji elektromobilu. Hoci už mal hotový prototyp, nedarilo sa mu tento vynález patentovať. Komisia patentového úradu mu jeho žiadosť pre nepoužiteľnosť vynálezu opakovane zamietla. Kľúčovým momentom bola jazda riaditeľa patentového úradu elektromobilom do obchodu vzdialeného od jeho bydliska 300 metrov. V polovici jazdy sa mu totiž nečakane zasekol bubon, na ktorom mal navinutý napájací kábel a on si na volante vyrazil dva spodné zuby. V tom šoku zabudol v obchode kúpiť zázvorové pivo, kvôli čomu jeho manželka o pol hodiny neskôr v amoku roztrhala Edisonove nákresy. Od toho momentu bol voči elektromobilu veľmi skeptický. Najmä preto, lebo manželka sa ho denne pýtala, či "ten prekliaty odporca zázvorového piva už prestal otravovať s tým svojím jojom". Zúfalý Edison napísal Alexandrovi dlhý list, v ktorom sa mu ospravedlnil za svoje mylné presadzovanie jednosmerného elektrického prúdu v minulosti a poprosil ho o radu. Alexander opäť nezištne zasiahol. Z jeho odpovede citujeme: "Vážený pán Edison. Keď som Vám pred dvoma rokmi vysvetlil, ako vyrobíte NiFe akumulátor, malo to svoj účel. A tým rozhodne nebolo, aby ste si ho rýchlo patentovali a potom naň zabudli!" Vzápätí si Edison úspešne patentoval elektromobil napájaný NiFe akumulátormi a potom zabudol aj naň. Riaditeľ patentového úradu však nie. Hneď po schválení patentu rozradostene vyrazil na nákupy bez napájacieho kábla. Na jeho veľké prekvapenie ho po tristo metroch nemalo čo zabrzdiť a pri náraze do steny obchodu si vybil dva vrchné zuby a opäť nekúpil pivo. Zlé jazyky odvtedy označujú Alexandra Ješitného za pôvodcu prvého rozvodového konania v dejinách Ameriky 20. storočia.


Správy
Ľudia 65+ môžu na vakcínu počkať, podľa poslankyne SaS netvoria ekonomické hodnotyČarnogurský študoval Kočnerov spis: Za demonštráciami v r. 2018 bola organizovaná skupinaKORONAVÍRUS Informačný web o koronavíruse vlády SR presmerovali na web NCZIQUASARS class=cNews title="Rýchle a dôveryhodné správy zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu. Prihlásenie do Post.sk." target=_blank>Od Antarktídy sa odtrhol obrovský ľadovecKORONAVÍRUS Prípadov v Rakúsku je už takmer 4500, pribúdajú opäť rýchlejšieŠk Svätý Jur class=cNews title="Vírusu podľahol aj viceprezident Zanzibaru." target=_blank>Všetci počítajú body a Vlhovej to lezie na nervy. Má však veľký tromfKORONAVÍRUS Matovič prijal nové opatrenia: Veľký PREHĽAD! Zatvorené obchody, povinné rúška a zrušené vlaky zadarmoBedmintonový klub Trebišov class=cNews title="Predstaviteľ francúzskeho ministerstva zdravotníctva vyzval k "spoločnej rehabilitačnej kampani"." target=_blank>KORONAVÍRUS Desivé správy z Česka: Zomrel druhý nakazený pacient, mal len 45 rokovVakcína AstraZeneca sa hromadí v skladoch, Taliansko sprísňuje opatrenia class=cNews title="USA sa obávajú záujmov v Saudskej Arábii." target=_blank>So Sputnikom sa venujeme zástupnej témeKORONAVÍRUS Na rezorte obrany evidujú dva prípady nákazy: Obaja sú v domácej karanténePo krátkej ťažkej chorobe zomrel prezident ZPVVO Jozef BudayPán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD


Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho: (sivé políčka sú nepovinné)
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam link, oplatí sa vidieť: http://h.aha.sk
Dnes a zajtra oslavujeme
Zlatica
Albín
Počasie
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Kurzy NBS od 26.02.2021
CZK: 26.195    GBP: 0.87053
HUF: 361.43    USD: 1.2121
Rádio
Inzercia
Tipy
Minihra
Populárne