nastaviť h.aha ako štartovaciu stránku
Horoskop
Na dnes Budete mať šťastie. V hypermarkete sa postavíte do najrýchlejšieho radu k pokladni. Pokladníčka vám dokonca nablokuje až polovicu nákupu, kým sa jej pokazí terminál.Na zajtra Ľudia dokážu byť takí prízemní! Sused vám vytkne vašu dvojtýždňovú dovolenku pri mori len preto, že mu už rok nemáte z čoho vrátiť požičaných 300 eúr! Mamonár!
Vtip dňa
Pýta sa žurnalista ministra financií:
- Čím ste chcel byť ako dieťa?
- No ono to je teraz sranda, ale ja som sa chcel stať zbojníkom.
- To teda je! Predsa ste nemohli tušiť, že sa vám to tak krásne splní!
Hovadinky
Aktuálne
Populárne
Prehľadávanie Internetu:
Zoznam - vyhľadávač a portál
Centrum - a ešte jeden ...
Humor a zábava
Práca - pracovné príležitosti
Slovník online
Pokec - diskusia o čomkoľvek
Reality - kúpa, predaj, prenájom
Hry - online relax
Inzeráty - ponuka, dopyt
Autobazár - jazdené káry
Mapy - zorientujte sa
Zákony - zbierka
Televízia - program
Horoskopy a iné bludy
Zoznamka pre každého
Recepty na (aj)chutné jedlá

Zábavné texty

Časť 15 - PhDr. Alexander Ješitný, CSc. » Pobyt v Tibete I


(Fakty o vynálezcovi aha-Horoskopu - týždenná aktualizácia)

Keď v roku 1914 PhDr. Alexander Ješitný, CSc. vycestoval do Tibetu, chcel tam konzultovať svoje osobné ezoterické skúsenosti s 13. Dalai Lamom, ktorý bol práve pri moci. Jednalo sa najmä o techniku astrálneho cestovania, napojenia sa na spoločné vedomie ľudstva a prenos myšlienok na diaľku. Ako neskôr skonštatoval, návšteva bolo obojstranne prospešná. Pre PhDr. Alexandra Ješitného, CSc. v tom, že sa utvrdil v presvedčení, že jeho techniky sú najúčinnejšie a pre Dalai Lamu v tom, že sa všeličo nové naučil. Jednou z najzaujímavejších udalostí, ktoré tam zažil, bolo lietanie na drakoch. Bola to atrakcia, o ktorej dovtedy ani netušil, že existuje. Už v detských časoch bol síce v stavaní papierových drakov preborník, ale nikdy k nim nepriväzoval kamarátov, aby si zalietali. Ako zistil v Tibete, môže to byť celkom zábavné. Hlavne, ak sa let zavŕši bezbolestným pristátím, čo sa Tibeťanom nie vždy podarilo. Až do jeho návštevy sa každá výprava do vyšších polôh Tibetu za touto atrakciou skončila smrťou minimálne jedného účastníka, preto sa PhDr. Alexander Ješitný, CSc. rozhodol niečo s tým urobiť. Vylepšil konštrukciu drakov tak, aby nedochádzalo k ich nepríjemným zrúteniam. Tibeťania sa s úsmevom vyjadrili, že: "Celkom dobre, lebo sme pochovávaním zrúteného letca zabili niekedy aj dve hodiny a dvaja-traja si potom ani nestihli do zotmenia zalietať."
Samozrejme, PhDr. Alexander Ješitný, CSc. sa v tejto odľahlej krajine nevenoval len zábave. Zásadným spôsobom napríklad zasiahol do systému modlitieb v Tibete. Jedného večera, keď pojedali kašu s jačím maslom a popíjali trpký čaj, sťažovali sa mu mnísi, že keď sa modlia, akoby hrach na stenu hádzali. Vtedy im Alexander navrhol, aby sa teda nemodlili. Miesto toho nech svoje modlitby napíšu na dlhé pásy pergamenu, navlečú ich na valčeky a roztočia ich, aby slová modlitieb plynuli časom a priestorom oveľa rýchlejšie. Mnísi boli nadšení: "Budú takto naše modlitby konečne vyslyšané?" pýtali sa vzrušene. "Nebudú," pokojne odvetil Alexander, "ale aspoň ten čas naplnený zbytočným bľabotaním môžete využiť prospešnejšie." Modlitebné mlynčeky sa postupne rozšírili aj do iných oblastí sveta a ušetrili more času celým zástupom veriacich. Niektorí historici tvrdia, že mlynčeky existovali už pred PhDr. Alexandrom Ješitným, CSc., ale sú to len úbohé pokusy dehonestovať jeho prínos v tejto oblasti.


Správy
ONLINE: Rusi udreli na poslednú ukrajinskú baštu v Luhansku z piatich smerovŽilinská sudkyňa Kyselová vidí rozpory vo výpovediach kľúčového svedka PolkuKORONAVÍRUS Informačný web o koronavíruse vlády SR presmerovali na web NCZINajväčší mestský les v Žiline by mal byť chránený, tvrdí poslanec class=cNews title="Rýchle a dôveryhodné správy zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu. Prihlásenie do Post.sk." target=_blank>Unikát, ktorý nemá obdobu. Na prokuratúre sa šíri analýza prípadu PčolinskýKORONAVÍRUS Prípadov v Rakúsku je už takmer 4500, pribúdajú opäť rýchlejšieNajbohatší Ukrajinec Achmetov žaluje Rusko, od Moskvy žiada miliardyABBA sa dala po 40 rokoch opäť dokopy a ohlásila nový albumKORONAVÍRUS Matovič prijal nové opatrenia: Veľký PREHĽAD! Zatvorené obchody, povinné rúška a zrušené vlaky zadarmo21 mladých ľudí v klube v JAR zabilo niečo, čo zjedli, vypili alebo vyfajčili class=cNews title="Švédska popová legenda chystá aj digitálne koncertné turné." target=_blank>KORONAVÍRUS Desivé správy z Česka: Zomrel druhý nakazený pacient, mal len 45 rokovSlovenskí obchodníci s obrannými výrobkami majú obchádzať medzinárodné sankcie a embargá class=cNews title="Lídrom pretekov Okolo Beneluxu zostáva Bissegger." target=_blank>KORONAVÍRUS Na rezorte obrany evidujú dva prípady nákazy: Obaja sú v domácej karanténeNATO masívne zvýši počet „rýchlych jednotiek“. Profitovať z toho bude aj SlovenskoPán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD


Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho: (sivé políčka sú nepovinné)
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam link, oplatí sa vidieť: http://h.aha.sk
Dnes a zajtra oslavujeme
Ladislav, Ladislava
Beáta
Počasie
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Kurzy NBS od 24.06.2022
CZK: 24.731    GBP: 0.85773
HUF: 401.34    USD: 1.0524
Rádio
Inzercia
Tipy
Minihra
Populárne