nastaviť h.aha ako štartovaciu stránku
Horoskop
Na dnes Šťastie v peniazoch vás stále neopúšťa. V lotérii opäť vyhráte. Ale opäť to bude menej ako milión eúr. Pravdepodobne to dokonca bude menej ako jeden cent. Ale nebojte sa, nabudúce to bude dvakrát toľko.Na zajtra Dnes si cestu autobusom môžete skutočne vychutnať. Šofér bude síce dôrazne protestovať, ale ako sa bude pomaly zmenšovať v spätnom zrkadle, prestane vás to pri riadení vyrušovať.
Vtip dňa
- Čo sa stane z Ruženky, keď sa dotkne elektrického drôtu?
- ???
- Zmení sa na Popolušku.
Hovadinky
Aktuálne
Populárne
Prehľadávanie Internetu:
Zoznam - vyhľadávač a portál
Centrum - a ešte jeden ...
Humor a zábava
Práca - pracovné príležitosti
Slovník online
Pokec - diskusia o čomkoľvek
Reality - kúpa, predaj, prenájom
Hry - online relax
Inzeráty - ponuka, dopyt
Autobazár - jazdené káry
Mapy - zorientujte sa
Zákony - zbierka
Televízia - program
Horoskopy a iné bludy
Zoznamka pre každého
Recepty na (aj)chutné jedlá

Zábavné texty

Časť 27 - PhDr. Alexander Ješitný, CSc. » Prvé policajné dôstojníčky v Dresdene


(Fakty o vynálezcovi aha-Horoskopu - týždenná aktualizácia)

Je to neuveriteľné, ale v roku 1927 ešte na polícii v Dresdene pracovali ženy iba ako sekretárky a upratovačky. V polovici marca sa však sformovala progresívna skupina okolo upratovačky menom Gertruda Schtrbawa, ktorá sa rozhodla niečo s tým urobiť. Vyhlásili, že to je diskriminácia a že funkciu upratovačiek a sekretárok ďalej znášať nebudú. Vzápätí odovzdali nadriadenému písomnú výpoveď vyjadrujúcu hlboký nesúhlas s aktuálnou situáciou. Stálo v nej: "Povoľujeme si vam odložiť okamžičnú vípoveď užaj hňed. Zme znepokojivé vívojom z našej spolčenosti už velice fakt. Dvovodom našeho otchádzania je dyskrinimácia osvob ženského pohladenia v našej organyzmácii. Preto otchádzame okamžite bes udania dvovodu. Užaj. Potpísané Gertruda, Urshula, Karin a Johana. V Drezdene dňa Štvrtok." Keď policajný náčelník dostal písomnú výpoveď do rúk, bol nesmierne rozhorčený. Potom si ju však prečítal a jeho tvár sa rozžiarila šťastím. "Neuveriteľné!" vykríkol, "takýto brilantný písomný prejav nemá ani jeden z našich dôstojníkov! Ponúkam vám dôstojnícke funkcie v našej organizácii s nástupom hneď začiatkom mesiaca!" Hneď potom zasadol schvaľovací výbor protestnej skupiny a spísal vyjadrenie: "Zhľadom na novozniknú sytuáciju zme sa rozhodnuli následočne: Bereme! Užaj!" Pracovníčky nastúpili do svojich dôstojníckych funkcií 1. apríla 1927. Určite vás zaujíma, čo má s touto kauzou spoločné PhDr. Alexander Ješitný, CSc. Odpoveď je je následočná: Ništ.


Správy
SaS vyzvala strany pod hranicou zvoliteľnosti, aby z boja odstúpiliKriminalistický unikát: Po 90 rokoch objasnili brutálnu vraždu Slovenky v PraheKORONAVÍRUS Informačný web o koronavíruse vlády SR presmerovali na web NCZIV Oravskej Lesnej našli vo vírivke muža bez známok života, podozrivým je kamarát class=cNews title="Rýchle a dôveryhodné správy zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu. Prihlásenie do Post.sk." target=_blank>Unikát, ktorý nemá obdobu. Na prokuratúre sa šíri analýza prípadu PčolinskýKORONAVÍRUS Prípadov v Rakúsku je už takmer 4500, pribúdajú opäť rýchlejšieONLINE: Zelenskyj v USA lobuje za posilnenie protivzdušnej obrany. Ukrajinci poškodili ruskú základňu na KrymeABBA sa dala po 40 rokoch opäť dokopy a ohlásila nový albumKORONAVÍRUS Matovič prijal nové opatrenia: Veľký PREHĽAD! Zatvorené obchody, povinné rúška a zrušené vlaky zadarmoKto by bol najlepším premiérom? Fico je favoritom u voličov SNS a Republiky, Pellegrini aj v PS. Šimečka zaostáva class=cNews title="Švédska popová legenda chystá aj digitálne koncertné turné." target=_blank>KORONAVÍRUS Desivé správy z Česka: Zomrel druhý nakazený pacient, mal len 45 rokovPo ostrých slovách Zelenského prišla chvála. Verchovna rada sa poďakovala Varšave za pomoc proti Rusku class=cNews title="Lídrom pretekov Okolo Beneluxu zostáva Bissegger." target=_blank>KORONAVÍRUS Na rezorte obrany evidujú dva prípady nákazy: Obaja sú v domácej karanténeTragédia na východe. Štyroch ľudí zasypalo v pivnici vinárstva, jeden neprežilPán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD


Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho: (sivé políčka sú nepovinné)
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam link, oplatí sa vidieť: http://h.aha.sk
Dnes a zajtra oslavujeme
Matúš
Móric
Počasie
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Kurzy NBS od 21.09.2022
CZK: 24.637    GBP: 0.87335
HUF: 405.10    USD: 0.9906
Rádio
Inzercia
Tipy
Minihra
Populárne