nastaviť h.aha ako štartovaciu stránku
Horoskop
Na dnes Priatelia vás opäť podržia. Ak by vás totiž pustili, všetko by ste im vypili a to rozhodne nechcú dopustiť.Na zajtra Ukradnú vám počítač. Ešteže ste si denne zálohovali všetky údaje na pevný disk do priečinku C:VelmiBezpecnaZaloha. Zlodej bude musiet vymazať o jeden priečinok naviac. Tak mu treba, hlupákovi!
Vtip dňa
Dvaja českí horolezci spadnú v Tatrách do rokliny a jeden z nich hovorí:
- Kéž by tu byl Boryš! Ten by nám teď přišel vhod!
- Boryš? To je kdo?
- No přece ten, co se o něm zpívá v naší hymně: Boryš umí po skalinách...
Hovadinky
Aktuálne
Populárne
Prehľadávanie Internetu:
Zoznam - vyhľadávač a portál
Centrum - a ešte jeden ...
Humor a zábava
Práca - pracovné príležitosti
Slovník online
Pokec - diskusia o čomkoľvek
Reality - kúpa, predaj, prenájom
Hry - online relax
Inzeráty - ponuka, dopyt
Autobazár - jazdené káry
Mapy - zorientujte sa
Zákony - zbierka
Televízia - program
Horoskopy a iné bludy
Zoznamka pre každého
Recepty na (aj)chutné jedlá

Zábavné texty

Časť 7 - PhDr. Alexander Ješitný, CSc. » Sáčková polievka


(Fakty o vynálezcovi aha-Horoskopu - týždenná aktualizácia)

Nie je to tak dávno, čo sa historikom podarilo zistiť, že sáčkovú polievku v podobe, v akej ju poznáme dnes, tiež vynašiel PhDr. Alexander Ješitný, CSc. Problematikou sa začal zaoberať po nemilej príhode amerických polárnych bádateľov, ktorí sa vybrali bádať neprebádaný severný pól.(Aké muselo byť ich prekvapenie, keď tam napokon narazili na vlajku PhDr. Alexandra Ješitného, CSc.!) Výskumníci pod vedením Fredericka Alberta Cooka vyrazili na cestu zásobení sáčkovou polievkou v tekutom stave, každý so sáčkom o objeme 80 litrov. Keďže počítali s rýchlym zmrznutím obsahu, nepredpokladali vážnejšie problémy, samozrejme, okrem toho, že po zmrznutí ich polievka na chrbte začne tlačiť, čo boli odhodlaní riešiť podložením vreca s pieskom o hmotnosti ďalších 15 kilogramov. Ťažkosti však nastali už na 24. kilometri trasy, keď Cookovi sáčok praskol. Pomoc spolubádateľov v tomto smere nepripadala do úvahy, pretože oni si niesli rajčinovú a tú Frederick Albert Cook nemal rád. Správa, ktorú poslali po poštovom tučniakovi, dorazila na základňu neskoro, a tak na zvyšku cesty bol prvý bádateľ odkázaný na to málo, čo zachytila jeho kožušinová obuv a ľavé vrecko nohavíc. O celom nešťastí sa našťastie dozvedel PhDr. Alexander Ješitný, CSc., ktorý práve úspešne testoval diaľkové odpočúvacie zariadenie. Problém urýchlene vyriešil vynájdením práškovej formy sáčkovej polievky a vyrazil za bádateľmi, aby ich dozásobil. Tí sa však odchýlili od plánovanej trasy a s PhDr. Alexandrom Ješitným, CSc. sa minuli. PhDr. Alexander Ješitný, CSc. teda 20. apríla 1908 po dorazení na severný pól osadil svoju vlajku, na ktorú zavesil batoh so sáčkovou polievkou pre bádateľov na ich spiatočnú cestu. Dodnes sa vedú polemiky o tom, či by cestovatelia neboli šťastnejší, keby boli dorazili na pól ako prví a po ceste späť umreli od hladu. Zlé jazyky dokonca tvrdia, ža PhDr. Alexander Ješitný, CSc. možno zámerne zdržal poštového tučniaka, aby uchvátil prvenstvo. Táto teória je však vzhľadom na jeho morálny profil úplne neprijateľná. Druhú šancu dostali bádatelia pri ceste na južný pól a nikto sa zrejme nebude diviť, že tam opäť našli vlajku PhDr. Alexandra Ješitného, CSc.


Správy
789. deň: Rusi pri Časiv Jare opakujú taktiku z Avdijivky. Zelenskyj po súhlase z USA verí vo víťazstvo Plaváková: Situácia okolo postu predsedu parlamentu je zvláštna. Drucker o zmenách vo vláde nevieKORONAVÍRUS Informačný web o koronavíruse vlády SR presmerovali na web NCZIIzraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu class=cNews title="Rýchle a dôveryhodné správy zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu. Prihlásenie do Post.sk." target=_blank>Unikát, ktorý nemá obdobu. Na prokuratúre sa šíri analýza prípadu PčolinskýKORONAVÍRUS Prípadov v Rakúsku je už takmer 4500, pribúdajú opäť rýchlejšieTerminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné dronyABBA sa dala po 40 rokoch opäť dokopy a ohlásila nový albumKORONAVÍRUS Matovič prijal nové opatrenia: Veľký PREHĽAD! Zatvorené obchody, povinné rúška a zrušené vlaky zadarmoBanskobystričania v pozore: Do mesta zavítal medveď. Ďalší na Kysuciach pohrýzol muža class=cNews title="Švédska popová legenda chystá aj digitálne koncertné turné." target=_blank>KORONAVÍRUS Desivé správy z Česka: Zomrel druhý nakazený pacient, mal len 45 rokovPo rekordnom teple nočný mráz. SHMÚ aj pre ďalšie noci vydal výstrahy class=cNews title="Lídrom pretekov Okolo Beneluxu zostáva Bissegger." target=_blank>KORONAVÍRUS Na rezorte obrany evidujú dva prípady nákazy: Obaja sú v domácej karanténePo americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v KyjevePán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD


Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho: (sivé políčka sú nepovinné)
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam link, oplatí sa vidieť: http://h.aha.sk
Dnes a zajtra oslavujeme
Slavomír
Vojtech
Počasie
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Kurzy NBS od 21.09.2022
CZK: 24.637    GBP: 0.87335
HUF: 405.10    USD: 0.9906
Rádio
Inzercia
Tipy
Minihra
Populárne