nastaviť h.aha ako štartovaciu stránku
Horoskop
Na dnes Zamestnávateľ vám vyjde v ústrety a pustí vás z práce domov o dve hodiny skôr. Veď aj tak máte od zajtra padáka a dnes by ste už všetko iba sabotovali.Na zajtra Vaša kamoška si urobí IQ test a vyjde jej 55. V domnení, že je to v kilogramoch, zruší diétu a vyrazí na kúpalisko. Ochrancovia veľrýb ju zabalia do plachty a prevezú do bezpečia. Už o týždeň ju môžete za dve eurá navštíviť v morskom akváriu.
Vtip dňa
Dcéra príde za otcom do krčmy a kričí:
- Oci, oci mamičku odviezla sanitka!
Otec zdvihne hlavu zo stola a pýta sa:
- Biela alebo čierna?
Hovadinky
Aktuálne
Populárne
Prehľadávanie Internetu:
Zoznam - vyhľadávač a portál
Centrum - a ešte jeden ...
Humor a zábava
Práca - pracovné príležitosti
Slovník online
Pokec - diskusia o čomkoľvek
Reality - kúpa, predaj, prenájom
Hry - online relax
Inzeráty - ponuka, dopyt
Autobazár - jazdené káry
Mapy - zorientujte sa
Zákony - zbierka
Televízia - program
Horoskopy a iné bludy
Zoznamka pre každého
Recepty na (aj)chutné jedlá

Zábavné texty

Časť 13 - PhDr. Alexander Ješitný, CSc. » Mona Lisa


(Fakty o vynálezcovi aha-Horoskopu - týždenná aktualizácia)

Keď v roku 1911 Vincenzo Perugia ukradol v Louvre obraz Mony Lisy, začalo sa veľké pátranie. Keďže sa vyšetrovania ujala polícia, muselo byť, pochopiteľne, neúspešné. Tá spočiatku z krádeže podozrievala Leonarda da Vinciho, lebo na kópiách originálu našli jeho meno v rohu obrazu. Hľadanie da Vinciho však po roku zastavili, lebo sa dozvedeli, že je dávno mŕtvy. Po dvoch rokoch od lúpeže sa našťastie riaditeľ múzea dopočul o všestrannom géniovi PhDr. Alexandrovi Ješitnom, CSc. a rozhodol sa požiadať ho o spoluprácu. "Ako si tú spoluprácu predstavujete?" spýtal sa PhDr. Alexander Ješitný, CSc. a riaditeľ mu odpovedal: "Tak, že nájdete zlodeja." PhDr. Alexander Ješitný, CSc. mal veľký zmysel pre humor a dokázal ho oceniť aj u iných, preto so spoluprácou súhlasil. Doobeda 12. decembra 1913 sa vybral na tržnicu do talianskej Florencie a zvolal: "Má tu niekto na predaj obraz Mony Lisy? Rád by som ho kúpil!" Z davu ľudí sa vynoril Vincenzo Perugia a spýtal sa, koľko zaň dostane. PhDr. Alexander Ješitný, CSc. mu pri zakladaní pút odpovedal, že to celkom presne nevie, lebo o tom ešte musí rozhodnúť súd. Vzápätí ho odovzdal polícii, samozrejme, aj so vzácnym dielom. Keďže mal ešte večer dôležité povinnosti, hneď v ten deň sa vrátil domov. Riaditeľ múzea bol nadšený a už sa nevedel dočkať, kedy slávnu maľbu znova privíta vo svojej galérii. Obraz bol však vrátený do Francúzska až 30. decembra. Toľko totiž polícii trvalo, kým zistila, odkiaľ bol ukradnutý.


Správy
Bývalý šéf NATO: Keď Američania odchádzajú, postupujú zlí chlapciLeto udrie plnou silou. Prichádzajú tropické teploty na úrovni rekordovKORONAVÍRUS Informačný web o koronavíruse vlády SR presmerovali na web NCZIONLINE: Hypotéza, že koronavírus je z laboratória, zostáva otvorená class=cNews title="Rýchle a dôveryhodné správy zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu. Prihlásenie do Post.sk." target=_blank>V ktorej fáze sa nachádza váš okres?KORONAVÍRUS Prípadov v Rakúsku je už takmer 4500, pribúdajú opäť rýchlejšieNový týždeň, nové pravidlá. Kde treba respirátor a kde stačí rúško? class=cNews title="Prečo nemal šancu na úspech." target=_blank>art-22681067KORONAVÍRUS Matovič prijal nové opatrenia: Veľký PREHĽAD! Zatvorené obchody, povinné rúška a zrušené vlaky zadarmoBohaté štáty majú plán proti budúcim pandémiám class=cNews title="Rozhovor dirigentov Martina Leginusa a Ondreja Olosa." target=_blank>Voľby by vyhral Hlas.KORONAVÍRUS Desivé správy z Česka: Zomrel druhý nakazený pacient, mal len 45 rokovAlžbeta II. privítala na hrade Windsor Bidena s manželkou class=cNews title="Máj bol mesiac, keď viac ako pandémiu bolo vidno všetky ostatné veci. A konečne vieme, ako to tu vlastne vyzerá." target=_blank>Poliaci sú pod tlakom. Slovenskí futbalisti môžu v prvom zápase prekvapiťKORONAVÍRUS Na rezorte obrany evidujú dva prípady nákazy: Obaja sú v domácej karanténeIzraelskí poslanci schválili novú vládu. Netanjahuova éra sa skončilaPán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD


Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho: (sivé políčka sú nepovinné)
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam link, oplatí sa vidieť: http://h.aha.sk
Dnes a zajtra oslavujeme
Vasil
Vít
Počasie
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Kurzy NBS od 11.06.2021
CZK: 25.335    GBP: 0.85710
HUF: 346.24    USD: 1.2125
Rádio
Inzercia
Tipy
Minihra
Populárne