nastaviť h.aha ako štartovaciu stránku
Horoskop
Na dnes Vytknú vám, že ste nepraktický. A to i napriek tomu, že vás stretnú v kníhkupectve pri kúpe brožúrky "Ako vymeniť žiarovku a nezraniť sa".Na zajtra Vašu radosť z dobre vykonanej práce umocní fakt, že to bol len namáhavý sen.
Vtip dňa
- Vraj si odišiel z roboty.
- No...
- A prečo?
- Rozhodli sa. že nám budú polovicu mzdy vyplácať v naturáliách.
- No a?
- Však som robil smetiara!
Hovadinky
Aktuálne
Populárne
Prehľadávanie Internetu:
Zoznam - vyhľadávač a portál
Centrum - a ešte jeden ...
Humor a zábava
Práca - pracovné príležitosti
Slovník online
Pokec - diskusia o čomkoľvek
Reality - kúpa, predaj, prenájom
Hry - online relax
Inzeráty - ponuka, dopyt
Autobazár - jazdené káry
Mapy - zorientujte sa
Zákony - zbierka
Televízia - program
Horoskopy a iné bludy
Zoznamka pre každého
Recepty na (aj)chutné jedlá

Zábavné texty

Časť 10 - PhDr. Alexander Ješitný, CSc. » Titanic


(Fakty o vynálezcovi aha-Horoskopu - týždenná aktualizácia)

V roku 1909 sa začal stavať Titanic. Je síce pravdou, že predtým neležal ani nesedel, ale napriek tomu sa ho predsa len rozhodli postaviť. Tento nehumánny a nezodpovedný počin mal na svedomí konštruktér Thomas Andrews, ktorý v detstve potopil nespočetné množstvo modelov lodí a po celý čas dúfal, že keď bude model väčší a paluba vyššie nad hladinou, voda doň nenatečie. Dnes už vieme, že to nie je pravda. Preto sa konštrukcii ozajstných lodí venuje takmer toľko úsilia, ako konštrukcii malých modelov. PhDr. Alexander Ješitný, CSc. sa, samozrejme, pokúsil Thomasa Andrewsa od tejto nerozvážnosti odhovoriť. Ten však trval na tom, že sa chce stať najslávnejším konštruktérom lodí všetkých čias. Chcel byť v tlači a neskôr i v televízii a na plátnach kín. Ani len netušil, ako skutočnosť predčí jeho očakávania a koľko Oscarov dostane jeho dielo. Jeho koncepcia bola nasledovná: rozdeliť podpalubie lode na viacero komôr oddelených prepážkami, aby sa v prípade prerazenia trupu lode voda nerozšírila ďalej. PhDr. Alexander Ješitný, CSc. sa vyjadril, že to je síce dobrý nápad, ale on by tie komory radšej vodotesne oddelil. Thomas Andrews ho vysmial a odstavil otázkou, že prečo by komory, ktoré majú zadržať vodu, mali byť vodotesné. Na tejto otázke sa PhDr. Alexandrovi Ješitnému, CSc. úplne zastavil rozum na najdlhšiu dobu jeho života. Takmer na 0,0029 sekundy! PhDr. Alexander Ješitný, CSc. tento moment neskôr označil za jednu z najtraumatickejších chvíľ jeho života. "Bolo to ako mozgová porážka - celú večnosť som nemohol uchopiť ani náznak myšlienky," vyjadril sa. Pochopil, že s konštruktérom sa vôbec nemá zmysel baviť a odcestoval domov. Pri odchode ešte povedal: "Keď raz vyplávate na more, medzi ľadovcami dodržujte bezpečnú rýchlosť 14 uzlov! Zoberte si so sebou dostatočný počet záchranných člnov a červené svetlice! A naučte rádiooperátora používať núdzový signál SOS!" Ako je známe, Titanic sa vrhol do oblasti ľadovcov rýchlosťou 21 uzlov, člnov bolo málo, počas katastrofy vystrieľal kopu bielych svetlíc a starší rádiooperátor vyslal signál CQD. Že komory v podpalubí neboli vodotesné, to si snáď už ani nevyžaduje komentár.


Správy
ONLINE: Rusi ohlásili použitie laserových zbraní. Ako Hitlerove 'wunderwaffe', komentoval ZelenskyjPo streľbe na škole skončila v nemocnici jedna osoba. Páchateľa zadržaliKORONAVÍRUS Informačný web o koronavíruse vlády SR presmerovali na web NCZIRuský vojak povedal súdu, že na zabitie civilistu dostal rozkaz class=cNews title="Rýchle a dôveryhodné správy zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu. Prihlásenie do Post.sk." target=_blank>Unikát, ktorý nemá obdobu. Na prokuratúre sa šíri analýza prípadu PčolinskýKORONAVÍRUS Prípadov v Rakúsku je už takmer 4500, pribúdajú opäť rýchlejšieŠvajčiarsky prezident Cassis prijal v Berne ČaputovúABBA sa dala po 40 rokoch opäť dokopy a ohlásila nový albumKORONAVÍRUS Matovič prijal nové opatrenia: Veľký PREHĽAD! Zatvorené obchody, povinné rúška a zrušené vlaky zadarmoSlovensko čelí žalobe pre smernicu o audiovizuálnych mediálnych službách class=cNews title="Švédska popová legenda chystá aj digitálne koncertné turné." target=_blank>KORONAVÍRUS Desivé správy z Česka: Zomrel druhý nakazený pacient, mal len 45 rokovDušan Kováčik na súde. Potvrdí mu 14 rokov? class=cNews title="Lídrom pretekov Okolo Beneluxu zostáva Bissegger." target=_blank>KORONAVÍRUS Na rezorte obrany evidujú dva prípady nákazy: Obaja sú v domácej karanténeUsilujú sa o NATO, Fínsko a Švédsko spoločne nakúpia zbranePán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD


Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho: (sivé políčka sú nepovinné)
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam link, oplatí sa vidieť: http://h.aha.sk
Dnes a zajtra oslavujeme
Gertrúda
Bernard
Počasie
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Kurzy NBS od 19.05.2022
CZK: 24.700    GBP: 0.84728
HUF: 385.83    USD: 1.0525
Rádio
Inzercia
Tipy
Minihra
Populárne