nastaviť h.aha ako štartovaciu stránku
Horoskop
Na dnes Dnes vám počítač nezmrzne, nezasekne sa, neprestane reagovať, nereštartuje sa, ani sa nezrúti. Iba Windows.Na zajtra Čaká vás krásny deň plný radostných zážitkov a bezstarostných chvíľ. Nedočká sa.
Vtip dňa
- Viete, čo je najväčším prianím majiteľa Trabantu?
- ???
- Dostať pokutu za prekročenú rýchlosť.
Hovadinky
Aktuálne
Populárne
Prehľadávanie Internetu:
Zoznam - vyhľadávač a portál
Centrum - a ešte jeden ...
Humor a zábava
Práca - pracovné príležitosti
Slovník online
Pokec - diskusia o čomkoľvek
Reality - kúpa, predaj, prenájom
Hry - online relax
Inzeráty - ponuka, dopyt
Autobazár - jazdené káry
Mapy - zorientujte sa
Zákony - zbierka
Televízia - program
Horoskopy a iné bludy
Zoznamka pre každého
Recepty na (aj)chutné jedlá

Zábavné texty

Časť 3.f - Alexander Ješitný » Futbal


(Fakty o vynálezcovi aha-Horoskopu - týždenná aktualizácia)

Na tomto mieste sa nebudeme zaoberať dejateľovým majstrovstvom v tejto hre, ani faktom, že už vo veku 12 rokov bol schopný sám hravo poraziť celú jedenástku súpera a jediný gól dostal vtedy, keď si sám len tak z recesie kopol vlastný. Pozrieme sa skôr na organizačné záležitosti a pravidlá športu, ktorý okrem občanov Severnej Ameriky a tučniakov južného pólu pozná celý svet.
V roku 1904 už síce boli nejaké pravidlá stanovené organizáciou IFAB, ale poznalo ich len niekoľko krajín a vo svete vládol chaos. Tak napríklad na Jamajke sa hralo s kokosvým orechom, ktorý hráčom vždy počas prestávky násilne odňali a zjedli diváci. V Južnej Afrike, kde sa hrávalo s hlavou zajatca nepriateľského kmeňa, mali zasa ten problém, že každú lepšiu hlavu im ukradli hráči bowlingu, ktorým veľmi imponovali nosné dierky a ústa lopty. Alexander, ktorý túto hru miloval, sa už na to ďalej nemohol dívať. Preto ráno 21. mája 1904 vycestoval do Paríža a večer tam založil FIFA. Kritici mu často vyčítajú, že ju mohol založiť hneď poobede, pričom úplne ignorujú fakt, že poobede potreboval ešte tri hodiny na to, aby sa naučil francúzsky. Každopádne, v tento slávny deň urobil svetový futbal veľký krok vpred. Problém s tým mali už len severoamerickí športovci, ktorí sa nevedeli zmieriť s faktom, že guľatá lopta sa kotúľa ľubovoľným smerom. Ako všetci vieme, dnes majú loptu takého tvaru, aby ich to nemiatlo. Z podobných dôvodov si zaviedli aj široké plecné vypchávky - aby vedeli, ktorý hráč je kam otočený. Ale to už je úplne iná téma.
Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho: (sivé políčka sú nepovinné)
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam link, oplatí sa vidieť: http://h.aha.sk
Dnes a zajtra oslavujeme
Alena
Soňa
Počasie
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Kurzy NBS od 26.03.2019
CZK: 25.769    GBP: 0.85330
HUF: 316.10    USD: 1.1291
Rádio
Inzercia
Tipy
Minihra
Populárne