Občasné úvahy
o veciach okolo nás
Ktovie, aký má Adelka recept na samu seba? Ako sa vravieva, všetko zlé je na niečo dobré. Jej výzor jej nedovolil zaradiť sa medzi bambulkovské blondínky, ktoré očaria len úsmevom či výstrihom. Do vienka dostala prirodzenosť a aj preto jej brepty pôsobia milo. Mnohí si ešte pamätáme, ako prekrstila Mira Jaroša na Jara Miroša. Vtedy vedela, že sa na ňu pozerá asi dva milióny očí, pokazila to, následne zachránila a aj Jarošovi spravila malú reklamu. Pozabúdala texty, plietla slovíčka a vôbec, dalo by sa povedať, že keby existovala knižka "Čoho sa má slovenský moderátor vyvarovať", iste by bola príkladom na všetko.

Superstar Adela BanášováMôže byť, že je to náhoda, ale asi nie. Ak máte 100 miliónov na nejakú reality show, alebo ešte lepšie (v dnešnej, už divácky "náročnejšej" dobe) veľkolepú televíznu súťaž a hľadáte moderátora, niet asi lepšej voľby. Dievča z dobrej rodiny, ktoré sa presadilo v tvrdom svete slovenského šoubiznisu. A to samo, svojou inteligenciou, humorom a bezprostrednosťou. Pritom ani nevyzeralo, že o to nejako veľmi stojí.

Adela Banášová prežila pár rokov vo Funradiu. Tam sa naučila používať svoj rozum, talent, a .... prekvapivo aj takt. Vtípky, ktoré neútočia a nezosmiešňujú vystrelili hneď po prvom vydaní Superstar Adelu na výslnie a slovenské moderátorky muselo až pri srdci pichnúť, keď videli jej výkon. Vtip a prirodzenosť odrovnal Malachovskú, Vacvalovú, Tlučkovú a im podobné v priebehu minúty. Pospolitá Slovač sledovala výkony spevákov a to "medzi" konečne nebolo len vatou na vyplnenie. Jej pódiový sparing-partner Pyco zostal zvláštne v jej tieni. Pritom vyzerajú ako dokonalá dvojka a jej štart by iste nebol taký raketový, nebyť tejto jej barličky. Pyco je zvláštny element, s Adelou nie sú nejakí extra priatelia, ale pôsobia, akoby sa spolu v detstve hrávali na pieskovisku. Záhada záhadná.

Na jar sa jej narodila konkurencia - bol mladý, vtipný, smiešne breptal - jednoducho Adelka v mužskej koži u konkurencie - Sajfa. Smola, že jemu to vydržalo asi len dva mesiace. Dnes, keď získal moderátorské miesto svojho života vo Vyvolených a hlavne Hviezdach na ľade, je strnulý a pomalý, pozerá do papierov vždy keď môže a aj keď by nemal, no a keď sa pomýli, zasmeje sa na tom už asi len on sám (ak vôbec:). V Markíze velmi dobre vedeli, že ak chcú túto jeseň odštartovať úspešnú show, do úvahy prichádza len Adela alebo Vilo Rozboril. Stavili na ňu a podarilo sa. Úžasná sledovanosť hneď prvej časti im vrátila investíciu. Tromf v podobe jej tváre na obrazovke, kde sa v ľavom hornom rohu skvie malé "m" vyšiel a dvojnásobne presiahol konkurenčné Hviezdy na ľade.

Tak to je ona. Snáď bude mať šťastnú ruku pri smerovaní svojej kariéry a neupadne do "profesionality" ako väčšina iných. A ešte niečo zaujímavé musí byť na tej našej slovenskej Adelke. Keď dokázala zbaliť Bezdedu:).

j.stone 22.10.2006

Vtip na záver: Príde babka do obchodu. Chce ukázať na jablká, ale má krivý prst, a tak nechtiac zamieri na prezervatívy.
- Nože mi dajce dve kilečká, mladý pánko.
- Prepánajána, babka, dve kilá? A vo vašom veku? Čo s tým chcete robiť?
- No víš, mój radosný...
Ďalej
Diskusia k téme:
Pyco   ( zuzana )


Internet prehľadávame cez :: Google

Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho:
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam zaujímavý link: http://aha.sk/uv/?Article=superstar.adela.banasova

aha.sk :: Internet na tri písmená