Občasné úvahy
o veciach okolo nás

Neprehnal to Pročko tentoraz?


Zaujímavé je, že doména www.mojsejovci.sk k dnešnému dňu nie je naplnená obsahom

Hádam ani nemá zmysel pripomínať, čo Pročko Mojsejovcom vyviedol. Vie o tom celý národ. Ale pre tých, čo to predsa len nepostrehli, stručne: Nora a Braňo Mojsejovci začali jednanie s televíziou JOJ ohľadne svojej budúcej spolupráce. Črtala sa im sľubná zmluva a čakal ich vlastný program, kde chceli pokračovať vo výstavbe svojej súkromnej mediálnej diaľnice, ktorej základy kedysi položili ešte v Markíze. Celé to vyvrcholilo tlačovou konferenciou, na ktorú vpadol Jožo Pročko a pred novinármi a kamerami im vmietol do tváre, že to bola len jeho "nachytávka" a JOJ nikdy s nimi žiadnu spoluprácu neplánovala.

(Na okraj: Kreslení Tvojsejovci)

Mojsejovci a Pročko - konečne spolu :-)Kadekto si povie, že im to patrilo. Pročka Považujú za humoristického génia a skladajú pred ním klobúk. Možno riskujem, že ma zaradia medzi priaznivcov dvoch výstredných boháčov, ale priznám sa, že mi Pročko týmto svojím počinom bránicu nerozkmital. Sledoval som na pol oka a trištvrte ucha obe pokračovania jeho mojsejovského špeciálu, ale zábavné sa mi to byť nezdalo. Skôr trápne. A myslím si, že hoci z nich Pročko urobil poriadnych blbcov, pokojne sa môže medzi nich zaradiť aj on sám. Najviac k tomu prispievajú jeho výroky, že má Braňa rád a že nevie, prečo sa on na neho hnevá. Aj keď sa pokúša prezentovať to ako len hrané pokusy o zmierenie, vidno na ňom, že mu to trochu prerástlo cez hlavu. A tohoto pocitu sa ešte dlho nebude vedieť zbaviť.

Počul som o chlapcovi, ktorý sa rozišiel so svojim dievčaťom slovami: "Ľúbim ťa, zlatíčko. Hehe, prvý aprí!!!" A takto mi to nejako pripadá. Mesiace predstierať k niekomu priateľstvo a potom mu vraziť nôž do chrbta, to sa mi nezdá fér bez ohľadu na to, čo Mojsejovci o kom povedali a akí sú.

Zaujímavé je, že keď sa nad tým priebehom spätne zamyslíte, celé si to zlyzol Braňo, zatiaľčo Nora cez to celé len tak zľahka preplávala. Podľa môjho názoru to schytal ten lepší z nich dvoch. V žiadnom prípade nechcem z neho robiť anjela. Veľavravné je totiž napríklad aj to, ako sa postavil k nakrúcaniu domnelej nachytávky, keď mu Pročko akože spustil pneumatiku na aute a potom akože došlo k bitke a napokon akože k odhaleniu. Po nekonečných rečiach Mojsejovcov o úprimnosti, priamosti a odmietaní pretvárky to bola pekná blamáž. A keď budem naozaj dôsledný, potom musím skonštovať, že vlastne aj celý pokus Mojsejovcov o neodvysielanie tohoto programu je v príkrom rozpore s ich ospevovaním úprimnosti a nehanbenia sa za to, akí sú a čo robia.

Ak je na týchto udalostiach niečo pozitívne, potom to bude práve to, že Mojsejovci dostali šancu konečne pochopiť, ako to vyzerá, keď sa odvysiela skutočná pravda o skutočných ľuďoch, ktorú toľko preferujú. Teraz sa to bolestne dotklo ich a mohli zistiť, aký je rozdiel medzi úprimnosťou a netaktnosťou a ako to dopadne, keď sa hranica medzi nimi zotrie. Pročko bol netaktný a zverejnil nahrávky, na ktoré byť hrdí nemôžu.

Najhorší atribút Pročkovej "nachytávky" je ale prevrátený sled negatívneho a pozitívneho. Ak totiž chcete niekoho nachytať, robí sa to tak, že ho dostanete do úzkych. Uvediete ho do omylu, ktorý v ňom vyvolá nepríjemné pocity. A keď ste ho už potrápili dosť, poviete mu pravdu. Jemu odpadne zo srdca obrovský kameň a dostaví sa pocit úľavy. Skončí sa to šťastnou eufóriu spojenou s odpustením autorovi celej lotroviny. Nespomínam si, že by bol Pročko tento nepísaný etický postup niekedy porušil. Až doteraz. V prípade Mojsejovcov uvrhol svoje obete z pozitívnych emócií do silne negatívnych a nechal ich tam namočených natrvalo. A to, nech sa na mňa nehnevá, bolo jednoducho úbohé.

js - aha 23.01.2007


Vtip na záver: Príde babka do obchodu. Chce ukázať na jablká, ale má krivý prst, a tak nechtiac zamieri na prezervatívy.
- Nože mi dajce dve kilečká, mladý pánko.
- Prepánajána, babka, dve kilá? A vo vašom veku? Čo s tým chcete robiť?
- No víš, mój radosný...
Ďalej
Diskusia k téme:


Internet prehľadávame cez :: Google

Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho:
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam zaujímavý link: http://aha.sk/uv/?Article=mojsejovci.procko

aha.sk :: Internet na tri písmená