Občasné úvahy
o veciach okolo nás

Nevesta pre milionára - kto je Jan Novotný?


V čom a ako vlastne podniká Jan Novotný?

Pátranie po súčasnej televíznej hviezde Janovi Novotnom z reality show TV Markíza "Nevesta pre milionára" začneme od jeho podnikania v oblasti dopravy.

Na stránkach www.novotrans.de, prezentujúcej údajne jeho firmu nájdete fotografiu sídla. Dvojnásobne sme ju zväčšili a dôkladne sme sa pozreli na jej autentičnosť:

1.) "N" v nápise NOVOTRANS

Ak sa pozriete na tieň semaforu na stene v krúžku A, vidíte, že slnko na budovu musí svietiť spredu zľava. Veľké "N" reklamného nápisu zjavne stojí pred odkvapovou rúrou budovy, čo by ho nútilo mať odstup od steny 15-20 centimetrov. Pri takomto odstupe by sme museli po jeho pravej strane vidieť na stene výrazný tieň, ktorý tam chýba. Rovnako aj pri ostatných písmenách. Zároveň tu je chyba pespektívy odvíjajúcej sa od "N", na ktorom je správna, lenže z nášho bodu pohľadu by sme už na "A" nemali vidieť pravú stenu písmena a skôr by sa mala začať vynárať ľavá.


2.) "S" v nápise NOVOTRANS

Tu je chyba fotomontáže najvýraznejšia. Zakrivenie steny budovy v tejto oblasti spôsobuje predĺženie slnečného tieňa, ktoré môžeme odsledovať v krúžku B na žalúziách, kam ho vrhá bočná stena okenného otvoru. Veľké "S" však nevrhá takmer žiadny tieň, navyše je nešikovne zúžené a nevidíme jeho ľavú stenu.


3.) Objekty nad veľkou reklamnou tabuľou

Dva objekty, ktoré majú zrejme znázorňovať reflektory, nevrhajú tiene vôbec. Chýba im plastičnosť a perspektíva sa zdá byť chybná.


4.) Dve malé reklamné tabule

Tie majú nešikovne retušovaný obsah. Najmä na ľavej hrane pravej tabule vidíme chybu grafika. Chýbajúcu hranu len ťažko možno pripísať chybe kompresie, presahuje šírku minimálne dvoch bodov.

5.) Veľká reklamná tabuľa

Tieň po pravej strane tabule úplne chýba. Jej pravá hrana vyzerá rovnako ako ľavá. (V skutočnosti sú na tomto mieste okná a je nemysliteľné, aby boli prikryté veľkou reklamnou tabuľou.)

Toľko teda ku grafike. Predtým, ako sa posunieme ďalej, si zaevidujeme kontakt z týchto stránok:

Hauptstr. 31
D - 82319 Starnberg
Telefon + 49 89 72 49 69 - 0
Telefax + 49 89 72 49 69 19

Volačka tu uvádzaná patrí vlastne Mníchovu, lebo Starnberg má telefónne čísla iné: +49 81 ...

Kde je obchodovanie s realitami?

Jan Novotný údajne podniká aj v oblasti nehnuteľností. Jeho firma má mať meno HN-Gruppe. Nenašli sme už na Internete jej prezentáciu, ale drobnú službu nám ponúkol Google, ktorý má dávno zrušenú stránku uloženú vo svojich archívoch. Môžete sa na ňu pozrieť
na tejto adrese. Nájdete kontaktné údaje:

HN-Gruppe
Herr
Michael Sturmayr
Wiedenmayerstr. 50
80538 München
Tel.: +49/89/7249690
Fax: +49/89/72496919
E-mail: michaelsturmayr@gmx.net
Ako vidíte, telefonický kontakt je ten istý, hoci kontaktné meno nesedí. A tu už máme skutočne Mníchov. Prečo je však stránka zrušená?

Skúsme, či sa tieto telefónne čísla ešte uvádzajú aj niekde inde:

Nepochybne. Je ešte jedno miesto, ďalšia zrušená stránka z cache Google, pôvodne "hn-invest.de", kde opäť nájdeme aj meno Jan Novotny:

Impressum
Tibor Hoffmann und Jan Novotny GbR.
Boschetsriederstr. 14
81379 München
Fon: + 49 89 / 72 49 69-0
Fax: + 49 89 / 72 49 69-19
info@hn-invest.de

Ako vidíte, všetko nasvedčuje tomu, že tieto podnikateľské subjekty sú alebo boli prepletené. Keď si to zhrnieme, máme tu falošnú fotografiu z roku 2004 a dve zrušené webové lokality. Nepodarilo sa nám nájsť žiadne aktuálne stránky smerujúce k menu Jana Novotného. Podľa istého bulvárneho periodika sa má jeho firma volať nakoniec "HN Immobilien ". Keď sme však skúsili do Google zadať reťazec ' Immobilien "Jan Novotny" ', nenašli sme nič, čo by celú situáciu objasnilo. A výraz ' "HN Immobilien" "Novotny" ' nevrátil dokonca žiadny výsledok.

Závery môžu byť rôzne. Možno podniká úplne inak, možno je jeho podnikanie minulosťou a možnože naozaj podniká tak, ako tvrdí, ale robí to z nejakých dôvodov potichu. Ktovie? Počkáme si na bulvárne prestrelky.

aha 21.05.2006


Vtip na záver: Príde babka do obchodu. Chce ukázať na jablká, ale má krivý prst, a tak nechtiac zamieri na prezervatívy.
- Nože mi dajce dve kilečká, mladý pánko.
- Prepánajána, babka, dve kilá? A vo vašom veku? Čo s tým chcete robiť?
- No víš, mój radosný...
Ďalej
Diskusia k téme:


Internet prehľadávame cez :: Google

Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho:
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam zaujímavý link: http://aha.sk/uv/?Article=milionar.jan.novotny

aha.sk :: Internet na tri písmená