Občasné úvahy
o veciach okolo nás

Čaká nás zmena?


STV odvysielala reláciu "K veci, prosím", kde bola hlavnou témou korupcia vo futbale. Padlo tam množstvo otázok i názorov, častokrát protichodných. Na jednej veci sa však zhodli takmer všetci prítomní. Že korupčný škandál Wänkeho, ktorý sa práve premlel a odhalil, poslúži ozdraveniu slovenského futbalu. Obávam sa, že je to len ilúzia.

Čaká nás zmena?Zástupca významného športového denníka vytkol vedeniu Slovenského futbalového zväzu, že na potlačenie korupcie nič nerobilo, ani nerobí. Vzápätí bol označený ako "nekompetentný, ako vždy" a dostal odpoveď, že sa vykonalo množstvo opatrení, len on o nich nevie.

Myslím si, že toto je problém celého boja proti korupcii na Slovensku, nielen vo futbale. Robia sa opatrenia, o ktorých nikto nevie. Možno by bolo lepšie, aby sa robili také, o ktorých vedieť budeme. Zatiaľ som nepostrehol nič iné, ako vytváranie špeciálnych komisií, špeciálnych úradov, špeciálnych blablabla. Inými slovami, zostaví sa skupina ľudí, ktorá bude za spoločné peniaze posedávať, popíjať kávu, pojedať chlebíčky a vymýšľať spôsoby, ako škandály, ktoré nedajbože vyplávajú na povrch, zatlačiť späť pod hladinu. Samozrejme, urobí sa to použitím chlapského "Nono" každému, komu prešľap niekto zdola vytkne a dokáže. Skutočnej iniciatívy zhora organizácie sa nikdy nedočkáme. To snáď čakáme, že vedenie sa bude v úlohe agenta pokúšať podplácaním nachytať svojich vlastných voličov?

Takto funguje celá ľudská spoločnosť a každá jej oblasť. Každý spolok si potichu stráži svoje nešváry a keď sa o nich dozvie verejnosť, popiera, že o nich vedel. Či je to združenie právnikov, veriacich alebo športovcov, na tom nezáleží. Vždy tu budú zaplatení sudcovia, pedofilní duchovní alebo podplatení rozhodcovia. A každý spolok bude mať špeciálne komisie, ktoré sa tým budú zaoberať.

Preto si myslím, že sa nič nezmení. Urobí sa bububu tomu, kto už z prehmatu nevie vycúvať a my môžeme len hádať, kto ďalší z tých, čo svojimi energickými vyhláseniami o nulovej tolerancii voči korupcii vystupujú v médiách, v skutočnosti kope za druhú stranu.

js - aha 10.03.2007


Vtip na záver: Príde babka do obchodu. Chce ukázať na jablká, ale má krivý prst, a tak nechtiac zamieri na prezervatívy.
- Nože mi dajce dve kilečká, mladý pánko.
- Prepánajána, babka, dve kilá? A vo vašom veku? Čo s tým chcete robiť?
- No víš, mój radosný...
Ďalej
Diskusia k téme:


Internet prehľadávame cez :: Google

Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho:
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam zaujímavý link: http://aha.sk/uv/?Article=futbal.korupcia

aha.sk :: Internet na tri písmená