nastaviť h.aha ako štartovaciu stránku
Horoskop
Na dnes Lekár vám po komplexnom vyšetrení oznámi, že ste zdravý(á) ako ryba. Pri odchode z ordinácie si v jeho akváriu všimnete zdochnutú závojnatku.Na zajtra Problémy s vetrami vyriešite kúpou psa. On nikdy nemôže povedať: "Ja som to nebol."
Vtip dňa
- Ahoj, Albert. Včera som ťa videl s veľmi atraktívnou kočkou. To bola dcéra, že?
- Ale nieee! Milenka! Dcéra je o dva roky staršia.
Hovadinky
Aktuálne
Populárne
Prehľadávanie Internetu:
Zoznam - vyhľadávač a portál
Centrum - a ešte jeden ...
Humor a zábava
Práca - pracovné príležitosti
Slovník online
Pokec - diskusia o čomkoľvek
Reality - kúpa, predaj, prenájom
Hry - online relax
Inzeráty - ponuka, dopyt
Autobazár - jazdené káry
Mapy - zorientujte sa
Zákony - zbierka
Televízia - program
Horoskopy a iné bludy
Zoznamka pre každého
Recepty na (aj)chutné jedlá

Zábavné texty

Časť 2.e - Rané detstvo PhDr. Alexandra Ješitného, CSc. » Spor Edisona a Teslu


(Fakty o vynálezcovi aha-Horoskopu - týždenná aktualizácia)

Rok 1893 bol v živote malého Alexandra mimoriadne bohatý na udalosti. V tých časoch totiž prebiehal známy spor medzi Thomasom Alva Edisonom a Nikolom Teslom o opodstatnenosti používania striedavého prúdu. Teslovi nikto neveril, že striedavý prúd je pre prenos na veľké vzdialenosti vhodnejší ako jednosmerný a Edison bol na výslní so svojou chybnou, ale všeobecne uznávanou opačnou teóriou. Alexander sa na tieto prieťahy nemohol už ďalej pozerať a napísal rozhorčený list usporiadateľovi veľkej elektrotechnickej výstavy v Chicagu, ktorý sa práve rozhodoval, komu dá na starosť osvetlenie výstaviska. Na jeho základe zadal zákazku Teslovi a skončilo to obrovským úspechom, po ktorom zahanbený Edison dlhý čas chodil po meste len v noci prezlečený za stĺp verejného osvetlenia a vyhýbal sa pozvaniam na večierky. V tomto historicky významnom liste Alexander okrem iného píše: "... a prestaňte už konečne toho Edisona považovať za boha! Veď ten gašparko strká do žiaroviek miesto kvalitných volfrámových špirál rovné bambusové vlákna! Ak to takto pôjde ďalej, v živote sa nedočkáme televízie! Mám 5 rokov a chcem už konečne pozerať Večerníček!" Posledné známe Edisonove slová k tejto téme zneli "Nejaký slovenský sopliak nebude vedeckému svetu diktovať, z čoho sa majú vyrábať vlákna do žiaroviek a ako majú vyzerať! Ak tvrdí, že v žiarovkách budú svietiť volfrámové špirály, akými nezmyslami nás ešte pobaví? Že na Edisonových žiarovkách bude raz napísané Tesla? Ha-ha-ha!"


Správy
655. deň: Začatie mierových rozhovorov závisí od Ukrajiny, povedal ruský minister LavrovZ členov vlády má najväčšiu dôveru občanov Drucker, najmenšiu SuskoKORONAVÍRUS Informačný web o koronavíruse vlády SR presmerovali na web NCZINobelovu cenu za mier prevzali v mene Narges Mohammadíovej jej dve deti class=cNews title="Rýchle a dôveryhodné správy zo Slovenska, sveta i Vášho regiónu. Prihlásenie do Post.sk." target=_blank>Unikát, ktorý nemá obdobu. Na prokuratúre sa šíri analýza prípadu PčolinskýKORONAVÍRUS Prípadov v Rakúsku je už takmer 4500, pribúdajú opäť rýchlejšieHamas: Žiadny rukojemník neopustí Gazu živý, kým nebudú splnené naše požiadavkyABBA sa dala po 40 rokoch opäť dokopy a ohlásila nový albumKORONAVÍRUS Matovič prijal nové opatrenia: Veľký PREHĽAD! Zatvorené obchody, povinné rúška a zrušené vlaky zadarmoNa väčšine Slovenska treba rátať so silným vetrom, poľadovicou aj hmlou class=cNews title="Švédska popová legenda chystá aj digitálne koncertné turné." target=_blank>KORONAVÍRUS Desivé správy z Česka: Zomrel druhý nakazený pacient, mal len 45 rokovPrečo chýba sľubovaný sociálny dialóg? A čo s tým? class=cNews title="Lídrom pretekov Okolo Beneluxu zostáva Bissegger." target=_blank>KORONAVÍRUS Na rezorte obrany evidujú dva prípady nákazy: Obaja sú v domácej karanténeÚnia autodopravcov Slovenska obnoví v pondelok blokádu na hraničnom priechode Vyšné NemeckéPán Blaha je blázon, hovorí Cigániková o poslancovi Smeru-SD


Môžete poslať odkaz na túto stránku svojim známym, ak si myslíte, že by ich mohla zaujímať:

Od koho: (sivé políčka sú nepovinné)
Komu:
Predmet:  
Text:
Posielam link, oplatí sa vidieť: http://h.aha.sk
Dnes a zajtra oslavujeme
Hilda
Otília
Počasie
Predpoved pocasia :: www.meteo.sk
Kurzy NBS od 21.09.2022
CZK: 24.637    GBP: 0.87335
HUF: 405.10    USD: 0.9906
Rádio
Inzercia
Tipy
Minihra
Populárne